7 سازه سبز شگفت انگیز در جهان

Phenomenal Green Buildings Across The Planet

10 دی 1400 | مهندس صدف برخوردار

Suzlon One Earth -1 

یکی از اولین و بزرگترین ادارات هند که موفق به کسب گواهی LEED در سال 2010 گردید. این سازه که بر روی زمینی با مساحت بیش از 10 هکتار بنا شده است، از منابع انرژی تجدید پذیر در داخل وخارج برای تأمین انرژیِ مورد نیاز خود بهره می گیرد. این سازه بگونه ای طراحی شده است که بالغ بر 90% از فضای داخل آن نور را بصورت طبیعی دریافت کرده، 80% از برق مورد نیاز آن توسط باد و 20% دیگر برق توسط خورشید تأمین می شود.

مابقی برق مورد نیاز این ساختمان توسط مزارع آسیاب بادی تأمین می گردد که آن را به یک سازه با انرژی خالص 0  تبدیل کرده است. مشخصه ممتاز دیگر این ساختمان سیستم تراوش آب آن می باشد که با کنترل رواناب های فاضلاب سطحی، باعث افزایش سطح ایستابی می شود.

Suzlon One Earth

 

One Central Park -2

این پارک عمومی بزرگترین سازه سبز استرالیا می باشد که در سیدنی واقع شده است که بالغ بر 250 گونه گل و گیاه استرالیایی در آن استفاده شده که این شکوفه ها و جوانه هایشان یک ریتم موسیقیایی در نما ایجاد کرده اند. درختان انگور به همراه شاخ و برگهایشان در فصل بهار مابین طبقات خود نمایی کرده و بر زیبایی بصری آسمان سیدنی می افزایند.

این برج از دو آپارتمان مسکونی واقع در قسمت شرق و غرب آن به همراه یک مرکز خرید کوچک در طبقه پایین برج تشکیل شده است. این سازه دارنده نشان 5 ستاره طراحی ساختمان های مسکونی چند واحدی از شورای ساختمان سبز استرالیا می باشد.

One Central Park

 

Museum of Tomorrow -3 

سقف طره ای بازتابنده نور و ساختار استخوانیِ موزه Tomorrow  واقع در ریو برزیل، تجلی این ادعاست که هر آنچه در تجسم شکل بگیرد، قابل تحقق به واقعیت است. طراحی پایدار این سازه شامل پانل های خورشیدی باله مانند و قابل تنظیم می باشد که بر زیبایی آوانگارد سازه افزوده اند.

سیستم پمپاژ کارآمد این سازه قادر است آب سرد را از خلیج گوانابارا گرفته و آن را برای تهویه هوای داخل بکار ببندد.

Museum of Tomorrow

 

4- Shanghai Tower

برج شانگهای دومین برج بلند جهان و از عجایب معماری بوده که از نظر پایداری و سازگاری با محیط زیست جایگاهی استثنایی و عالی رتبه به خود اختصاص داده است. نمای پوسته ای دوجداره این سازه که پوسته درونی آن به شکل مارپیچ و پوسته خارجی آن مثلثی شکل است، عایق بندی مناسب و عدم نیاز به سیستم گرمایش و سرمایش را فراهم کرده و هزینه های انرژی را به میزان قابل توجهی کاهش داده است. همچنین این برج با داشتن 200 توربین بادی در بالاترین قسمت آن قادر است 10% از الکتریسیته مورد نیاز خود را تأمین کند.

برج شانگهای کمتر از هر آسمان خراش دیگری برق مصرف کرده و دارای گواهی LEED می باشد.

Shanghai Tower

 

The Edge -5 

این سازه یک ساختمان تجاری به مساحت این سازه یک ساختمان اداری به مساحت   40000 متر مربع می باشد که در ناحیه زوئیداس در آمستردام واقع شده است. نکته استثنایی راجع به این سازه دریافت امتیاز 98 از 100 از BREEAM (بخش ارزیابی زیست محیطی موسسه تحقیقات ساختمان) می باشد. این سازه سبزترین ساختمان اداری جهان بوده که از سال 2015 مورد دسترس عموم قرار گرفته است.

The Edge

 

PARKROYAL Collection Pickering -6 

طراحی این سازه از شالیزارهای برنج الهام گرفته شده است. این سازه دارای باغ آسمان های متععد در نما  و شامل درختان نخل در مکان های عمومی، اتاق ها و بالکن ها می باشد که اثر خنک کنندگی بصورت طبیعی را برای سازه فراهم می کنند. همچنین آبشارها و آب گذرهای طراحی شده، تمام گیاهان موجود در این برج را با استفاده از سیستم قطره ای آبیاری می کنند.

  PARKROYAL Collection Pickering

 

The Whitepod Eco Resort -7

هتل های گلوله برفی در میان کوه های پوشیده از برف در سوئیس واقع شده و به آن جایزه جهانی گردشگری پایدار تعلق گرفته است. بزرگترین مزیت این هتل ها استفاده از این گلوله های برفی است که کمترین تأثیر سوء را بر روی محیط زیست می گذارند. این اقامتگاه ها با فریم های پایدار ساخته شده و فضای داخلشان از طریق اجاق هیزمی گرم می گردد. از سایر خصیصه های سبز این هتل ها می توان به دستگاه های ذخیره کننده آب، نورپردازیِ LED و آب بهاری طبیعی جهت آشامیدن اشاره نمود. این هتل ها با جانمایی در محل هایی که مستعد نور آفتاب هستند، انرژِی خورشیدی را ذخیره کرده و نورانی کردن فضا در هنگام شب را میسر می کنند.

The Whitepod Eco Resort

مطالب مرتبط

ساختمان های پیش ساختهPrefabricated Buildings
ساختمان خورشیدی Solar Building
5 ساختمان بلندمرتبه کم مصرف در جهانEnergy Efficient High Rise Buildings
منابع انرژی تجدید پذیرSources Of Renewable Energy
10 ترند برتر معماری در سال 2022TOP 10 ARCHITECTURE TRENDS OF 2022
تفاوت بین construction و buildingWhat is the difference between construction and building
خرید شرکت واقعیت مجازی  the Wild توسط شرکت Autodesk  , بیانگر آغاز نسلی جدید در تکنولوژی طراحی و مهندسیAutodesk Goes Into the Wild With Latest Acquisition
معرفی بلندترین 25 ساختمان در حال ساخت جهانThe World's 25 Tallest Buildings Currently Under Construction
کاشی های فتوکاتالیستی  و کاربرد آنهاPhotocatalystic Tiles
مصرف بهینه انرژی در پروژه ساختمانی Earnshaw Skanska reaches construction milestone at The Earnshaw Building
کاربرد های سیستم Curtain WallCurtain Wall Facade Systems
مالدیو در حال مبارزه با افزایش سطح دریا با شهر شناور واکنش خودکار استThe Maldives is Combating Rising Sea Levels with Auto Responsive Floating City
 ساخت مدولار : از پروژه ها تا محصولاتModular construction From projects to products
طراحی و ساخت تونل شناور مستغرقDesign and Construction of Submerged Floating Tunnel
شهر زندهThe City as an Organism
10 روند برتر صنعت ساخت و ساز که در سال 2022 باید به آن توجه داشتTop 10 Construction Industry Trends To Watch For In 2022
 پروژه THE LINE، اولین شهر عمودی با جاذبه صفر بدون خودروTHE LINE the first zero gravity vertical city with no cars
تا چه اندازه می توانیم بلند بسازیم؟ مصالح و روش های ساخت و ساز برای آسمان خراش های آیندهConstruction Materials and Methods for Skyscrapers of the Future
ویلای شناور اسب آبی ، اولین در نوع خود و دارای اتاق خواب های زیر آب و باغ مرجانیFloating Seahorse Villa Is the First of Its Kind Has Underwater Bedroom and Coral Garden

نظر دهيد

نظر شما با موفقیت ثبت شد و پس از تائید منتشر میشود .