تفاوت بین construction و building

What is the difference between construction and building

20 فروردین 1401 | رامتین عربعامری

تفاوت بین construction و building

به طور معمول، ساخت و ساز یا construction  به طور گسترده تر به هر پروژه در این زمینه اشاره دارد. به عنوان مثال، ساخت و ساز ممکن است شامل ساخت یک جاده باشد. در حالی که ساختمان سازی یا building  معمولاً به برپایی ساختمانی مانند خانه یا مجتمع تجاری یا اداری اشاره دارد.

همین ایده را می توان در مورد محصول بدست آمده نیز اعمال کرد. ساخت و ساز یک تیم می تواند هر چیزی باشد، از یک آسمان خراش گرفته تا یک پارکینگ. برعکس، یک ساختمان تقریباً همیشه یک سازه بسته با دیوارها و سقف است.

علاوه بر این، بسیاری از مهندسان از ساخت و ساز به معنای کل پروژه از طراحی تا تکمیل استفاده می کنند. در این چارچوب، ساختمان تنها به مرحله برپایی واقعی سازه اطلاق می شود.

construction

به طور خلاصه، ساخت و ساز یا construction   معمولاً یک اصطلاح گسترده تر در مقایسه با ساختمان  یا building  است. ابزار ساخت و ساز ممکن است شامل نقشه کشی، اندازه گیری و سایر ابزارهای دخیل در پروژه کلی باشد. در حالی که ابزارهای اساسی ساخت و ساز اساساً مانند ابزارهای ساختمانی هستند، موارد پیشرفته تر ممکن است طیف وسیع تری از وظایف را پوشش دهند.

در حالی که تفاوت های بین ساختمان و ساخت و ساز به وضوح در تعاریف آنها بیان نشده است، استفاده های رایج در این زمینه متفاوت است. درک این موارد می تواند به شما در برقراری ارتباط واضح تر پروژه مورد نظر کمک کند.

building

سوالات متداول

تفاوت بین یک ساختمان و یک سازه چیست؟

سازه هر نوع ساخت دست بشر است. مثلاً ممکن است پل یا سد باشد. برعکس، ساختمان به طور خاص یک سازه بسته با سقف و دیوار است. باز هم، یک ساختمان اصطلاح خاص تر است در حالی که سازه دارای ساختار بسیار کلی تر است. مجموعه بسیار متنوع تری از ابزارهای ساختمانی ممکن است در ایجاد یک سازه استفاده شود.

ساخت و ساز ساختمان به چه معناست؟

ساخت و ساز ساختمان فرآیند ساخت ساختمان است. این خاص تر از اصطلاح کلی "ساخت و ساز" است. نتیجه ساخت و ساز ساختمان همیشه یک ساختمان یا افزودن به یک ساختمان است. این ممکن است شامل یک محیط مسکونی یا تجاری باشد.

5 نوع ساخت و ساز ساختمان چیست؟

انواع ساخت و ساز ساختمان بر اساس مقاومت محصول نهایی در برابر آتش است. نوع I مقاوم در برابر آتش، نوع II غیر قابل احتراق، نوع III معمولی، نوع IV چوب سنگین و نوع V قاب چوبی است. انواع پایین تر به ابزارها و مواد اندازه گیری ساختمانی پیشرفته تری برای اطمینان از مقاومت موثر نیاز دارند.

انواع ساختمان چیست؟

راه های زیادی برای تعریف انواع ساختمان ها وجود دارد. یکی از رایج ترین طبقه بندی ها، ساختمان را به انواع مسکونی، تجاری، صنعتی، زیرساختی، کشاورزی یا تخصصی طبقه بندی می کند. این سیستم نوع ساختمان را بر اساس هدف مورد نظر بیان میکند. برای هر کدام از این موارد ممکن است از روش های مختلف در ساخت استفاده شود.

روش مدرن ساخت و ساز چیست؟

روش های مدرن ساخت و ساز تکنیک هایی هستند که توسط صنعت ساخت و ساز برای بهبود یکپارچگی سازه، کاهش هزینه، کاهش زمان ساخت و تضمین پایداری بیشتر توسعه یافته اند. بسیاری از روش های مدرن ساخت و ساز نیازمند ابزارهای تخصصی ساخت و ساز هستند. به عنوان مثال، سیستم های پیش ساخته با صفحه تخت نیاز به قطعات از پیش ساخته و تجهیزات سنگین برای قرار دادن بر روی سازه اصلی دارند.

مطالب مرتبط

ساختمان های پیش ساختهPrefabricated Buildings
7 سازه سبز شگفت انگیز در جهان Phenomenal Green Buildings Across The Planet
ساختمان خورشیدی Solar Building
5 ساختمان بلندمرتبه کم مصرف در جهانEnergy Efficient High Rise Buildings
منابع انرژی تجدید پذیرSources Of Renewable Energy
10 ترند برتر معماری در سال 2022TOP 10 ARCHITECTURE TRENDS OF 2022
خرید شرکت واقعیت مجازی  the Wild توسط شرکت Autodesk  , بیانگر آغاز نسلی جدید در تکنولوژی طراحی و مهندسیAutodesk Goes Into the Wild With Latest Acquisition
معرفی بلندترین 25 ساختمان در حال ساخت جهانThe World's 25 Tallest Buildings Currently Under Construction
کاشی های فتوکاتالیستی  و کاربرد آنهاPhotocatalystic Tiles
مصرف بهینه انرژی در پروژه ساختمانی Earnshaw Skanska reaches construction milestone at The Earnshaw Building
کاربرد های سیستم Curtain WallCurtain Wall Facade Systems
مالدیو در حال مبارزه با افزایش سطح دریا با شهر شناور واکنش خودکار استThe Maldives is Combating Rising Sea Levels with Auto Responsive Floating City
 ساخت مدولار : از پروژه ها تا محصولاتModular construction From projects to products
طراحی و ساخت تونل شناور مستغرقDesign and Construction of Submerged Floating Tunnel
شهر زندهThe City as an Organism
10 روند برتر صنعت ساخت و ساز که در سال 2022 باید به آن توجه داشتTop 10 Construction Industry Trends To Watch For In 2022
 پروژه THE LINE، اولین شهر عمودی با جاذبه صفر بدون خودروTHE LINE the first zero gravity vertical city with no cars
تا چه اندازه می توانیم بلند بسازیم؟ مصالح و روش های ساخت و ساز برای آسمان خراش های آیندهConstruction Materials and Methods for Skyscrapers of the Future
ویلای شناور اسب آبی ، اولین در نوع خود و دارای اتاق خواب های زیر آب و باغ مرجانیFloating Seahorse Villa Is the First of Its Kind Has Underwater Bedroom and Coral Garden

نظر دهيد

نظر شما با موفقیت ثبت شد و پس از تائید منتشر میشود .